fbpx

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות בנושא בוטוקס

בוטוקס הינו שם מותג של תרופת מרשם המיוצרת ע״י חברת אלרגן, חברת תרופות בינ״ל ומובילה עולמית במדע קוסמטי.
הבוטוקס, אשר מופק מבקטריות באופן דומה להפקת פניצילין מעובש, נמצא בשימוש רפואי נרחב מזה יותר מ-50 שנה הן במבוגרים והן בילדים לצורך הענקת מענה רפואי בטוח למשתמש במגוון של בעיות רפואיות.
קיימים לפחות 21  שימושים רפואיים מאושרים לטיפול בבוטוקס כולל טיפול במצמוצים, ספאזם שרירי, הזעת יתר ומיגרנות כרוניות.
כמו כן הבוטוקס נמצא בשימוש מזה כ-20 שנים ביותר מ-75 מדינות ע״י רופאים בתחום האסתטיקה עקב יתרונותיו הקוסמטיים.

השימוש בבוטוקס הינו בטוח בצורה יוצאת מהכלל כאשר הוא מבוצע בידיים הנכונות.
השימוש בבוטוקס מאושר ביותר מ-75 מדינות ונמצא בשימוש מזה כ-20 שנים במהלכן נכתבו יותר מ-4000 מחקרים על השימוש בו ואשר יצרו פרופיל בטיחותי מקיף  של התרופה.
מדובר בתרופת מרשם אשר מאושרת לשימוש ע״י הסתדרות הרופאים בישראל ומשרד הבריאות וניתנת לשימוש רק ע״י רופא המוסמך לכך.
על המטופל לעבור הערכה רפואית מלאה ולחתום על טופס הסכמה טרם כל טיפול במהלכו ידווח לרופא על ההסיטוריה הרפואית, התרופות אשר הוא נוטל והאלרגיות  או הרגישויות מהן או סובל.
כמו כן יש להזהר מתכשירים מזוייפים או מדוללים הנמכרים ללא מרשם ואשר עשויים לגרום לנזק.
מומלץ לעבור טיפול ראשוני בבוטוקס לפחות כחודש וחצי לפני ארועים ציבוריים או משמעותיים. האפקט המקסימלי של הבוטוקס מושג רק לאחר חודש מיום ההזרקה, לכן מומלץ לתכנן את מועד ביצוע הטיפול על מנת להשיג את האפקט הרצוי ולאפשר תיקונים ושיפורים קלים במקרה הצורך כדי לקבל את האפקט המקסימלי מהטיפול.

במהלך שימוש בידים הנכונות בוטוקס הינו מוצר בטוח מאד.
מרבית תופעות הלוואי נגרמות עקב החדרת המחט בעת ההזרקה ונוטות להיות קלות ביותר ולחלוף במהרה באם הן מופיעות.
– חוסר נוחות קל.
– אודם או ניפיחות מקומיים קלים באזור ההזרקה.
– לעיתים קיים סיכון של דמם ושטפי דם במקום ההזרקה.

כמו כן קיים סיכון של תופעות לוואי רציניות יותר כמו הנמכת עפעפיים או גבות אולם הסיכון לכך נמוך בשימוש נכון ובידי רופה מיומן ומנוסה, וגם תופעות לוואי אלו הינן זמניות וחולפות ללא השפעה קבועה על המטופל.
על מנת להקטין את הסיכון של פיזור לא נכון של החומר לאחר הטיפול מומלץ:
– להמנע משכיבה למשך 4 שעות
– להמנע מלשפשף את איזור ההזרקה למשך 12 שעות לאחר הטיפול.
– להמנע מפעילות גופנית נמרצת למשך 24 שעות ועיסוי פנים עמוק למשך שבוע.

 השימוש בבוטוקס אינו מומלץ לנשים הרות או מניקות, לסובלים ממחלות נוירולוגיות מסויימות דוגמאת סינדרום למברט איטון ולאנשים מתחת לגיל 18.
מתי להתחיל בטיפולים אסתטיים ביוטי דזיין אורי ברגר

שאלות ותשובות בנושא עיצוב שפתיים

ד״ר ברגר מבין כי אחד הפחדים המשמעותיים של המטופלות הינו מראה מוגזם, מנופח ולא טבעי של השפתיים המכונה לעיתים ״שפתי ברווז״.
ד״ר ברגר מאמין בהשגת מראה מהמם אך טבעי לשפתיך ללא חשש לרושם מלאכותי.

יצירת מראה שפתיים מושלם דורש יותר מהגדלת נפחן.  יש להקדיש תשומת לב לעור הסובב אותן, מילוי קמטים עדינים, הרמת זויות הפה (אשר נוטות לצנוח עם הגיל) וטיפול בחריצים המחברים את זויות הפה והאף (השקעים הנאזו-לביאליים) על מנת לשוות לשפתיים ולסביבתן מראה צעיר, רענן והרמוני.

קו מתאר השפה – הדגשת קו המתאר של השפה מדגיש את מבנה השפה בדומה לשימוש בליפ ליינר. הדגשת קו המתאר גם תורמת לשיפור וריכוך קמטוטי העישון מעל השפה העליונה.

גוף השפה – ניתן למלא את שתי השפתיים לצורך קבלת מראה חושני ומלא יותר, וכן לתיקון אי סימטריה לקבלת מראה שווה וסימטרי.

״קמטי עישון״ ריכוך הקמטוטים האנכיים מעל השפה העליונה ושיפור מראה העור תורם למראה הרמוני יותר ותורם להפסקת זליגת השפתון במעלה החריצים הנ״ל.

פינות הפה – עם התקדמות הגיל כח הכבידה מתחיל לתת את אותותיו על זויות הפה אשר מתחילות להשתפל כלפי מטה ולשוות לנו מראה עצוב.
תיקון צניחת זוית הפה ע״י חומרי מילוי יכולה להחזיר לפנינו הבעה שמחה וחיובית יותר באופן מיידי.

״הקשת של קופידון״ – קו המתאר של השפה העליונה יוצר ביחד עם הפילטרום (שני הרכסים העדינים אשר מקשרים בין בסיס האף למרכז השפה העליונה) מכונה גם ״הקשת של קופידן״ והינו אחד הגורמים המרכזיים למראה חושני ומושך של השפתיים.
עם השנים קו זה נוטה להכנע אף הוא לכבידה ולהפוך לשטוח יותר- מה שמשווה לשפה העליונה מראה שטוח וחסר חיים – טיפול מהיר בעזרת חומצה היאלורונית עוזר להחזיר לשפה את הקימורים הטבעיים ומשווה לה מראה צעיר וחושני יותר.

שאלות ותשובות בנושא חומרי מילוי

מילוי קמטים מבוצע לרוב ע״י חומצה היאלורונית המוזרקת לעור על מנת למלא את הנפח החסר מתחת לעור הגורם לשקיעתו, ועל ידי כך להרים את העור ולמלא את הקמט.

לא. בוטוליניום טוקסין (שבוטוקס הוא המותג המזוהה ביותר איתו) אינו חומר תופס נפח אלא מולקולה אשר תפקידה להחליש שרירים ועל ידי כך למנוע הווצרות קמטי הבעה, בעיקר בשליש העליון של הפנים.

הבוטוליניום טוקסין משמש לטשטוש קמטים קיימים ומניעת הופעת קמטים חדשים אולם הוא אינו מסוגל למלא קמטים קבועים שאינם מושפעים מפעולת השריר תחתהם.

השם ׳חומצה׳ מטעה מעט – מדובר במונח כימי המתאר את החומר אולם רמת החומציות שלו זניחה ואין לו כל השפעה מזיקה לעור.

חומצה היאלורונית הינה למעשה מולקולת סוכר מורכב אשר קיימת באופן טבעי בגוף האדם ותפקידה לספוח מים. היא קיימת באופן טבעי בגלגל העין, במפרקים ובעור על מנת לספק לאזורים אלו לחות לצורך תפקודם התקין.

בתחום הרפואה האסטתית החומצה ההיאלורונית משמשת  למילוי קמטים עקב יכולתה לספוח נוזלים ולתת נפח באיזורים שבהם הוא חסר לצורך עיצוב והדגשת נפחים.

במצבה הטבעי החומצה ההיאלורונית מתפרקת ונספגת בגוף תוך 24 שעות, לכן לצורך השימושים הרפואיים בה מבוצע צילוב של המולקולות על מנת למנוע את פירוקן ולתת לחומר המוזרק תכונות נוספות אשר הופכות אותו למתאים לשימושים שונים. קיימות בשוק מספר רב של חברות אשר מייצרות חומרי מילוי המכילים חומצה היאלורונית – כל אחת משתמשת בשיטת הצלבה שונה ומציעה מגוון חומרים בעלי תכונות שונות אשר מתאימות לסוגי טיפולים שונים.

חשוב לציין כי במרפאתי אני מקפיד להשתמש אך ורק בחומרים מהאיכות הגבוהה ביותר ובעלי תקן FDA ו/או CE.

תלוי באופן השימוש וסוג החומר המוזרק. חומצות בעלות סמיכות דלילה מחזיקות פחות זמן מחומרים סמיכים, והזרקה באיזור בו קיימת תנועתיות רבה תחזיק מעמד לפחות זמן מהזרקה באיזור נטול תנועה. בהתאם לסוג החומר ומקום ההזרקה ניתן לראות תוצאות למשך 6-24 חודשים.

חומרי מילוי קבועים במו ביואלקמיד וסיליקון אומנם נותנים תוצאה קבועה למשך שנים ארוכות, אולם השימוש בהם חושף את המטופלים לסכנות רבות יותר כגון גרנולומות, זיהומים ונדידת חומר המילוי לאיזורים אחרים. כמו כן למרות שהתוצאות עשויות להיות משביעות רצון למשך זמן מה בטווח הארוך השפתיים מתחילות להראות לא פרופורציונלית לשאר הפנים, מה שעלול לתת מראה גרוטסקי.

בנוסף קיים קושי רב בהוצאת החומרים הנ״ל במקרה של סיבוך או של חוסר שביעות רצון מהמראה המתקבל, והוצאת החומרים הנ״ל אפשרית רק בניתוח אשר תוצאותיו אינן צפויות.
אני ממליץ בחום להמנע  משימוש בחומרים אלו.

עיבוי שפתיים

לתיאום פגישת ייעוץ: