fbpx

חומצה היאלורונית לפנים

חומצה היאלורונית לפנים

חומצה היאלורונית לפנים

חומצה היאלורונית לפנים: עיצוב עצמות לחיים

חומצה היאלורונית לפנים: עצמות לחיים מודגשות וגבוהות הן אחד מסממני היופי הנשי ותורמות רבות למראה מצודד של הפנים.

לחיים מלאות וזקורות הן מסממני הנעורים ועם השנים אובדן הנפח באזור נותן את אותותיו ותורם למראה מבוגר ועייף לכן פיסול פנים יהיה אידאלי.

עם השנים חלה ספיגה בעצמות הלחי, רפיון הרקמה האלסטית וספיגת כריות השומן התת עוריות הגורמות למראה עייף ונפול של הפנים וגורמות לזליגת הלחיים כלפי מטה דבר המדגיש את השקעים מתחת לעיניים, את הקפלים בצידי הפה, את קמטי המריונטות ואף יצירת ׳בולדוגים׳ בקו הלסת.

פיסול פנים יכול לתרום רבות למראה צעיר ורענן של הפנים, לשפר את כל הנ״ל ולתת את המראה הסקסי והנחשק של עצמות לחיים גבוהות ויפות.

מכיוון שעצמות הלחיים הן עמודי התווך של פנינו עיצוב עצמות הלחיים הנו חיוני לקבלת מראה צעיר והרמוני של הפנים אצל נשים וגברים כאחד.

אחת מהשיטות הנפוצות ביותר לעיצוב עצמות לחיים גבוהות היא הזרקת חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית ו/או קלציום.

יתרונה של החומצה ההיאלורונית הוא בבטיחות ובתוצאה הטבעית הנראית לעין מיד לאחר טיפול בודד אחד .

הזרקת חומצה היאלורונית למילוי עצמות הלחיים מתבצעת לרוב על ידי קנולה להבטחת תוצאות אופטימליות וצמצום תופעות הלוואי למינימום, אורכת זמן קצר (10-15 דקות), נטולת כאב כמעט לחלוטין ומאפשרת חזרה לשגרת היום באופן מיידי.

חומצה היאלורונית לפנים: עיצוב עצמות לחיים – למי זה מתאים?

  • נשים צעירות המעוניינות בחידוד מראה הלחיים לקבלת מראה זוהר, סקסי ורענן.
  • נשים מבוגרות יותר הזקוקות לחידוש נפחים על מנת להצעיר את מראה הפנים על ידי פיסול פנים
  • נשים המעוניינות לשפר את הקפלים בצידי האף, שקעי העיניים, קפלי המריונטות ואף שיפור של קו הלסת.
  • גברים מילוי עצמות לחיים מתאים לגברים הסובלים מאותם תסמינים של אובדן נפח וזליגת הלחיים כלפי מטהדבר שיכול להשפיע רבות על מראה הפנים ולשוות להן מראה רציני, זועף, מבוגר ועייף. הדגשת לחיים לגברים מתבצעת על ידי חומרים הייעודיים לצרכיהם על מנת להבטיח תוצאה אסתטית ונעימה לעין לאורך זמן.

חומצה היאלורונית לפנים: תופעות לוואי

נפיחות מקומיתתיתכן נפיחות באזור ההזרקה למשך מספר שעות או במקרים נדירים למשך מספר ימים.

שטפי דם – מופיעים בחלק קטן מהמקרים ומתבטאים כסימנים כחולים הנותרים למשך מספר ימים. הסבירות להופעת שטפי דם בטיפול זה הינה נמוכה ביותר עקב עומק ההזרקה (בצמוד לעצם), השימוש בפתח כניסה אחד לכל לחי והשימוש בקנולה בעלת קצה קהה שאינו פוצע את הרקמות וכלי הדם.

אסימטריה –  בני אדם מטבעם אינם סימטריים, והדבר בולט במיוחד בעצמות הלחיים אשר נוטות להיות מודגשות יותר מימין ושטוחות יותר משמאל. במהלך הטיפול ניתן לשפר את הסימטריה בין הצדדים ולהעניק ללחיים מראה סימטרי והרמוני יותר, אולם כאמור סימטריה מלאה הינה נדירה ביותר.

היווצרות שקיות מתחת לעיניים הדגשת ועיצוב הלחיים יכולים במקרים נדירים לחסום כלי לימפה מתחת לעפעפיים התחתונות וליצירת ׳שקיות׳ מתחת לעיניים עקב ניקוז לא מספק של הנוזלים הזורמים דרכם.

במקרים שאלו ניתן לטפל בבעיה בקלות וממהירות על ידי הזרקת חומר ממיס לאזור על מנת לאפשר זרימה חופשית של הנוזל הלימפטי ללא פגיעה בתוצאות ההזרקה

משך טיפול : 10-15 דקות

תוצאות : מידיות

מה חשוב לדעת לפני או אחרי הטיפול?  

אין מניעה להמשיך את שגרת החיים מיד לאחר הטיפול. הטיפול עצמו מהיר וברמת כאב נמוכה ולרוב אינו דורש הכנה מיוחדת.

הוראות לאחר הטיפול:

אין לאפר את פצעי חדירת המחט למשך 12 שעות לאחר הטיפול. מומלץ להרבות בשתיית מים לאחר הטיפול על מנת לאפשר לחומצה ההיאלורונית להגיע לנפח מקסימלי ולהעצים את תוצאות הטיפול.

עיצוב קו לסת על ידי פיסול פנים

קו לסת יפה וחד הוא אחד המאפיינים הבולטים של פנים יפות.

עם חלוף השנים כוח המשיכה והחלשות רקמת החיבור מטשטשים את קו הלסת ומראה הפנים הרענן והצעיר נוטה להישחק. בנוסף קו הלסת מתחיל לפתח בליטות ושקעים לא מחמיאים וההפרדה הברורה בין הפנים לצוואר מיטשטשת.

הטיפול באזור בעזרת חומר מילוי המוזרק באזור הלסת באמצעות קנולה גמישה מאפשר למצק את קו הלסת התחתונה ולבנות מחדש את זוויות הלסת למראה צעיר וחינני בהרבה.

כיצד מתבצע הטיפול לעיצוב קו הלסת?

עיצוב קו הלסת ללא ניתוח הוא טיפול המבוסס על הזרקת חומר מילוי לאורך עצם הלסת על מנת להשיב לרקמה את המתח שאבד לה וליצור קו לסת חזק ומוגדר.

ניתן להשתמש בחומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית או קלציום להשגת המראה הנדרש.

רמת הכאב של הטיפול עצמו נמוכה מטבעה אולם ניתן לבצע אותו בשילוב עם אלחוש מקומי על מנת להבטיח כי הפרוצדורה תהיה נטולת כאבים לחלוטין.

לחומר המילוי יש אפקט כפול על אזור הטיפול:

  • הרמה של העור ושל קו הלסת באופן מיידי
  • עידוד ייצור הקולגן באזור ההזרקה
  • עקב לכך חומר המילוי מאפשר שינוי משמעותי באופן מיידי ובנוסף השפעתו יכולה להימשך לטווח של שנה עד שנתיים מיום הטיפול בזכות עידוד התהליך הביולוגי של ייצור הקולגן.

תופעות לוואי

בטיפול של עיצוב קו הלסת הנו נדירות יחסית ותלויות מאוד באופן ביצוע הטיפול ובמיוחד בעומק ההזרקה ומסתכמות בדרך כלל בשטפי דם מקומיים ו/או כאבים באזור ההזרקה.

מאחר וההזרקה הינה עמוקה יחסית וצמודה לעצם הסבירות להופעת תופעות לוואי כגון שטפי דם או נפיחות מקומית הנו נמוך יחסית לטיפולים אחרים וניתן במרבית המקרים להמשיך את שגרת היום ללא צורך בתקופת התאוששות כלשהי.

על מנת להשיג את האפקט המקסימלי ללא תופעות לוואי משמעותיות יש להקפיד על ביצוע ההזרקה בטכניקה ובעומק הנכון באזור הטיפול, ולכן ישנה חשיבות רבה לביצוע הטיפול בצורה מקצועית על ידי רופא מיומן.

משך טיפול: 10-15  דק' בממוצע

תוצאות: מידיות

מה חשוב לדעת לפני או אחרי הטיפול?  

הטיפול מתאים בעיקר לנשים וגברים בשנות ה-30-50 ללא הצטברות שומן משמעותית מתחת ללסת (סנטר כפול).

ככל שהטיפול מתבצע מוקדם יותר במהלך החיים תוצאותיו טובות יותר והוא מסייע במניעת התרופפות קו הלסת ומאפשר שמירת קו לסת חד והדוק גם בגילאים מתקדמים יותר עקב האפקט המצטבר של חומרי המילוי על הרקמה.

במקרים של הצטברות שומן או קפלי עור משמעותיים יתכן ותידרש המסת שומן טרם תחילת הטיפול על  מנת להבטיח את התוצאה הרצויה.

הוראות לאחר הטיפול

יש להימנע ממאמץ גופני או לחץ ישיר על אזור ההזרקה ביום הטיפול. במקרה של כאבים או נפיחות מקומית ניתן לקרר את האזור על מנת לקבל הקלה בתסמינים.

אין לאפר את נקודות כניסת המחט ביום הטיפול על מנת להבטיח ריפוי מלא שלהם ולהימנע מזיהומים.

ניתן ורצוי לשמור על ניקיון האזור באמצעות מים וסבון.

לקבלת מידע נוסף היכנסו לבלוג שלנו.

קראי אודות מזותרפיה כאן.

ראו גם: הזרקת חומצה היאלורונית מתחת לעיניים

לתיאום פגישת ייעוץ: