fbpx

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית אורי ברגר beautydesign

סוגים ושימושים לעור הפנים

חומצה היאלורונית הינה חומר מילוי זמני וטבעי ששינה את פני הרפואה האסתטית והקוסמטית, והפכה את הטיפולים הלא ניתוחיים בתחום האסתטיקה לנגישים למיליוני אנשים ברחבי העולם.

החומצה ההיאלורונית הינה מרכיב טבעי המצוי בגופינו ועקב כך חומרי המילוי המבוססים על חומצה היאלורונית הנם בטוחים מאד לשימוש ומספקים תוצאות מצוינות עם מעט מאד תופעות לוואי.

בשוק האסתטיקה כיום קיימים עשרות רבות של חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורוניות המיוצרות בידי חברות שונות, שמשמשים למגוון טיפולי יופי ואנטיאייג׳ינג.

באמצעות חומרי המילוי מבוססי חומצה היאלורונית ניתן להשיב נפחים שאבדו בפנים(לחיים, רקות), לפסל שפתיים ואפים, להדגיש את תווי הפנים באמצעות חידוד הסנתר וקו הלסת, לטשטש קמטים וקמטוטים על פני העור, להזין ולהצעיר את עור הפנים, הצוואר, המחשוף ואף את גב היד ולמלא שקעי עיניים בולטים.

מהי בעצם חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית הינה מולקולת סוכר מורכב הקיימת באופן טבעי בגופינו ושתפקידה העיקרי הינו אגירת מולקולות מים ע״מ לספק מים לאיברים הדרושיםבעיקר העור, גלגל העין והמפרקים הגדולים בגופינו.

עקב הימצאותה בכמויות גדולות בגוף האדם הסכנה בתגובה אלרגית או דחיה של החומר הינה אפסיתדבר התורם מאד לבטיחות הטיפול בחומרים אלו.

באופן טבעי החומצה ההיאלורונית שורדת בגופינו כ-24 שעות בממוצע לפני שאנזימים מיוחדים מפרקים אותה, אולם לצורך יצירת חומרי המילוי מולקולות החומצה ההיאלורונית מוצלבות בינהן ע״י מולקולות קישור ע״מ ליצור שלד תלת מימדי ועמיד בפני האנזימים הנ״ל מה שמאפשר למלא נפחים באופן יציב למספר חודשים.

מעבר למספר המותגים הרב הקיים בשוק חומרי המילוי נבדלים בעיקר בסמיכותם חומרים שונים מגיעים בסמיכויות שונות ע״מ לתת מענה לצרכים שונים במהלך הטיפול הוספת נפח ללחיים לדוגמה תתבצע עם חומר סמיך כדי לתמוך במשקל הרקמה ולתת אפקט הרמה ללחיים, בעוד שמילוי קמטוטים עדינים יתבצע באמצעות חומר דליל מאד ע״מ להימנע מיצירת גושים באזור ההזרקה.

חשוב גם לציין כי ההבדל העיקרי בין המותגים עצמם הוא בשיטת הצילוב ובטכנולוגיה המשמשת לכךחומרים איכותיים יותר יחזיקו מעמד לזמן ארוך יותר ויתנו תוצאות טבעיות יותר עם פחות תופעות לוואי.

במקרים רבים חומר מילוי איכותית יכול להחזיק פי שניים ויותר מחומר פחות איכותי ועל כן אני מקפיד להשתמש במרפאתי רק בחומרי המילוי הטובים והאיכותיים ביותר הנושאים את תו התקן של משרד הבריאות, האיחוד האירופי ולעתים אף אישור FDA.

בין המותגים עמם אנו עובדים ניתן למצוא את חברת פילורגה הצרפתית, אמאליאן הגרמנית ותאוסיאל השווצרית.

הטיפול בחומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית הינו בטוח מאד לשימוש לאור המספר הזעום של תופעות הלוואי המדווחות ביחס לעשרות מיליוני הפרוצדורות שמבוצעות מדי שנה בעולם, ותופעות הלוואי הקשורות לשימוש בהם הן בדרך כלל מקומיות וזמניות אודם ונפיחות באזור ההזרקה, שטפי דם קלים או במקרים נדירים זיהום מקומי. תופעות הלוואי המתוארות קשורות בעיקר להזרקה צמה ולא לחומר המילוי וחולפות מעצמן תוך שעות או מספר ימים.

תופעת הלוואי החמורה היחידה שאנחנו עשויים להתקל בה הינה חסימת כלי דם במקרה של החדרת חומר מילוי לכלי דם עקב הזרקה לא נאותה במקרה שכזה עלול להתפתח נמק באזור בו נוצרה החסימה אולם ניתן לטפל בחסימות שכאלה ע״י הזרקת חומר ממיס, אותו אנזים שקיים בגופינו ומיועד לפרק את החומצה ההיאלורונית שנקרא היאלורונידז.

הזרקות בידי רופא מיומן הינן האמצעי החשוב ביותר להבטחת בטיחות הטיפול ע״מ להhמנע מהזרקה לכלי דם וטיפול בחסימות אם הן מתרחשותרופא מיומן ידאג תמיד להזרקה במיקום ובכמות הנכונים ויוודא כי יש בנמצא חומר ממיס לטיפול במקרי חרום. ההבדל בין טיפול מהיר ובטוח בסיבוכים לבין אישפוז ונזקים בלתי הפיכים הוא מיומנות הרופא המזריק על כן מומלץ תמיד להימנע מהזרקות אצל גורמים לא מוסמכים!

יתרון נוסף של השימוש בחומצה היאלורונית הוא השליטה המלאה בתהליך ובתוצאותיו ניתן תמיד להמיס את החומצה ההיאלורונית לחלוטין במקרה הצורך ללא השלכות לטווח רחוק כך שניתן לשנות ולעצב מחדש כל תוצאה ללא קושי ובזמן קצר.

חומצה היאלורונית בשפתיים

החומצה ההיאלורונית מחזיקה מעמד בגופינו למשך 6-24 חודשים כאשר הגורמים המשפיעים על משך זמן זה הינם איכות החומר המוזרק, סמיכותו, מיקום ההזרקה והפיזיולוגיה של גוף המטופל.

חומרים סמיכים יותר נוטים להחזיק זמן רב יותר, והזרקות באזורים של תנועתיות נמוכה נוטים לשרוד זמן ארוך יותראזורים כגון לחיים ושקעי עיניים מחזיקים זמן ארוך משמעותית בהשוואה לשפתיים לדוגמה.

גורמים נוספים אשר משפיעים על שרידות החומר בגוף הינם פעילות גופנית מרובה, עישון, חשיפה לשמש וכו׳.

גורם נוסף המשפיע לרעה על שרידות החומצה ההיאלורונית הוא פעילות הורמונלית מוגברתעקב כך מומלץ להימנע מהזרקות במהלך הריון

לקבלת יעוץ נשמח לעמוד לשירותכם, צרו קשר >>

לחצו כאן למידע על פיסול פנים.

ראו עוד: הזרקת חומצה היאלרונית מתחת לעיניים

לתיאום פגישת ייעוץ: