fbpx

מזותרפיה

מזותרפיה

מזותרפיה אורי ברגר חומצה היאלרונית

טיפול מזותרפיה

מזותרפיה הינה סוג של טיפול רפואי קוסמטי לא ניתוחי המבוסס על החדרת חומרים מזינים לשכבה האמצעית של העור (׳מזו׳אמצע) היכולים להכיל חומרים פעילים או הומאופתיים, תמציות צמחים, ויטמינים.

קיימים אינספור קוקטיילים שונים של חומרים הניתנים להזרקה במסגרת טיפולי מזותרפיה אשר פותחו במרוצת השנים אולם כולם מתבססים על העיקרון של החדרת חומרים מזינים לעור באמצעות מחט בדקירות מרובות אשר תורמות מצידן לגירוי תהליכי ריפוי בעור ומעצימים את השפעת הטיפול בעקבות זאת.

שיטות החדרת החומר רבות ומגוונות

השיטה הבסיסית ביותר הינה הזרקת החומר ביד חופשית באמצעות מזרק ומחט ויצירת ׳בולוסים׳ (בועות חומר קטנות) תת עוריים. שיטה זאת הינה האיטית ביותר אולם מעניקה את רמת השליטה הטובה ביותר על התוצאה הרצויה.

שיטה נוספת היא באמצעות מכשיר המכיל מחטים אוטומטיות הידוע כ׳מזופן׳ המכיל מספר מחטים המוחדרות חשמלית לעומק קבוע מראש והמחדירות כמות מדודה של של חומר בכל כניסה. מיכשור זה נותן את האפשרות לביצוע הפעולה במהירות ואחידות אולם אינו מאפשר גמישות בכמות החומר המוזרק עקב טבעו האוטומטי של התהליך.

ניתן כמובן להשלים איזורים הדורשים תשומת לב רבה יותר באמצעות יד חופשית לאחר מכן.

שיטה נוספת היא באמצעות גלגלת המכילה מחטים רבים אולם אינה מחדירה חומרים מזינים לעור ונפוצה במיוחד אצל קוסמטיקאיות. שיטה זו מתבססת על עיקרון גירוי חידוש הריקמה ע״י פציעות מיקרוסקופיות אולם אינה יכולה להחשב כמזותרפיה אמיתית.

לצורך ביצוע המזותרפיה פותחו במרוצת השנים קוקטלים רבים של חומרים המכילים סוגים רבים והרכבים מגוונים של חומרים המעוררים ומזינים את תאי העור להתחדש ולתת מראה צעיר, רענן ובריא לעור.

בשנים האחרונות רוב החומרים הפעילים יותר מתבססים על חומצה היאלורונית עקב יכולתה לקשור מולקולות מים ולשפר את תכולת הלחות ברקמה אליה היא מוחדרת.

לחומצה ההיאלורונית מוספים מגוון של מינרלים וויטמינים החיוניים לפעולתם והתפתחותם התקינה של תאי העור השונים פעילות תקינה של תאי העור משפרת את מראהו ועוזרת להפחתת כמות השומן העורי, הפחתה ביצור הסבום, הקטנת הנקבוביות, שיפור אחוז הלחות בעור ומכאן גם שיפור במראהו, החלקת קמטוטים עדינים ושיפור בפיגמנטציה.

יש לציין כי התוצאות מתקבלות בדרך כלל כחודש לאחר הטיפול מכיוון שזהו פרק הזמן הנדרש לעור להתחדש ולהתחלף באופן טבעי

טיפולי מזותרפיה מסורתיים יותר דורשים מספר מפגשים על מנת להשיג תוצאות נראות לעין בדרך כלל חמישה ויותראולם בשנים האחרונות פותח דור חדש של מוצרים מבוססי חומצה היאלורונית הידועים ב׳סקין בוסטרס׳ והמסוגלים לתת תוצאות כבר לאחר מספר מועט של טיפוליםבין טיפול אחד לשלושה.

לאחר הטיפול ניתן לצפות למראה עור צעיר יותר, שיפור במרקם העור ותוספת ברק כמו גם שיפור בפגמים קלים כגון קמטוטים עדינים ושינויי פיגמנטציה קלים.

תופעות הלוואי הינו מינוריות וזמניות בדרך כלל וכוללות גירוי העור באיזורי ההזרקה, אדמומיות, שטפי דם ולעיתים גושים קטנים מתחת לעור או זיהום מקומי.

חשוב לציים כי כל תופעות הלוואי הינו זמניות וחולפות מעצמן תוך מספר שעות עד מספר ימים, להוציא זיהום הדורש טיפול קל בדרך כללעקב כך מומלץ להקפיד על סטריליות במהלך הטיפול והיגיינה טובה לאחריו!

תוצאות הטיפול נשמרות למספר חודשים עד שנה אך תלויות מאד בתחזוקת העור ושמירה על בריאותוגורמים מזיקים כגון עישון, חשיפה לשמש, תזונה לקויה, זיהום אויר וכו׳ גורמים נזקים לעורנו ועקב כך פוגמים ביעילות הטיפול.

לקריאת מאמרים נוספים >>

קראי עוד על בוטוקס בשפתיים כאן.

לתיאום פגישת ייעוץ: