fbpx

טיפול באזור הצוואר והמחשוף

טיפול באזור הצוואר והמחשוף

איזור הצוואר והמחשוף אורי ברגר beautydesign

טיפול באזור הצוואר והמחשוף: הצערת צוואר

עור הצוואר הנו עדין ודינמי מאד ולכן פגיע מאד לנזקי הזמן, טיפול באזור הצוואר והמחשוף יכול מאוד לעזור לכך.

בעוד שיפור איכות העור הפנים הינה קלה יחסית אזור הצוואר בעייתי הרבה יותר מכיוון שהוא מתאפיין בכמות נמוכה של שומן תחת עורי ובמיעוט בלוטות חלב, מה שתורם רבות להאצת רפיון העור והופעת סדקים, קפלים והתדלדלות.

שריר הפלטיסמה שכבת השרירים הדקה שעוטפת את הצוואר מקו הלסת ועד עצמות הבריח, תורם אף הוא למראה מבוגר יותר עם חלוף השנים מכיוון שעם היחלשות העור מתחילים חלקים בשריר זה להתגבר על האלסטיות הפחותה של העור וליצור מיתרים אורכיים נראים לעין.

בנוסף, האפידרמיס באזור הצוואר עבה למדי ומקשה על חדירת תכשירי טיפוח.

קיימים כיום מגוון רחב של מוצרי קוסמטיקה המיועדים לטיפול באזור זה אולם כל קרם, מוצלח ואיכותי ככל שיהיה, מוגבל ביכולת הספיגה שלו והשפעתו על עור הצוואר.

כיצד מתבצע הטיפול להצערת צוואר ופנים?

בשנים האחרונות הטיפול האסתטי בעור הצוואר הופך פופולרי יותר ויותר בקרב מטופלות רבות הרוצות לשמר מראה רענן ומבינות כי צוואר עייף למראה מסגיר את גילן ומצבן גם לאחר טיפולים מוצלחים לעור הפנים.

קיימות מספר שיטות להצערת עור הצוואר:

בוטוליניום טוקסין:

השימוש בבוטולינום טוקסין באזור הצוואר נועד להחליש את האזורים הפעילים יותר של שריר הפלטיסמה ולאפשר לעור הצוואר לגבור על המתח שאזורים אלו מייצרים ובכל למנוע את הופעת המיתרים האופייניים לגיל מבוגר. הטיפול עצמו מהיר, קל, כמעט נטול כאבים ומאפשר את טיפול מהיר ובטוח בתופעה זאת כמעט ללא סיבוכים או תופעות לוואי.

מזותרפיה:

עקב עוביו של עור הצוואר והמחסור בבלוטות חלב באזור זה עור הצוואר נוטה להיות חשוף יותר לנזקי הזמן ולאבד מגמישותו, דבר הבא לידי ביטוי בנפילות ומראה מדובלל המבגר מאד את ההופעה החיצונית.

ע"י שימוש במזותרפיה מוחדרים חומרי תזונה רבים (חומצה היאלורונית, חומצות אמינו, קואנזימים, ויטמינים ומינרלים) ישירות לשכבת הבסיס של העור שם מתמיינים התאים ומספקים להם את תנאי הגידול האופטימליים על מנת לייצר קולגן, אלסטין ופיברין מרכיבי העור האחראיים לגמישותו וחיוניותו, ומאפשרים לעור הצוואר לשמר את תכונותיו האלסטיות ולהתמודד מול פגעי הזמן.

הזרקת החומר באמצעות מחט תורמת אף היא לעידוד תהליכי הבניה של העור ומהווה זרז נוסף לפעולת המזותרפיה.

חומרי מילוי מבוססי קלציום:

אחד הטיפולים החדשים ופורצי הדרך בתחום הצערת העור בכלל והצערת עור הצוואר בפרט הנו הזרקת חומרי מילוי מבוססי קלציום שעברו דילול ומוזרקים באמצעות קנולה על מנת למצק ולמתוח את עור הצוואר.

הטיפול מעודד יצירת קולגן בעור ומסייע למיצוקו ומתיחתודבר המקנה לעור הצוואר מראה מתוח וצעיר.

טיפול באזור הצוואר והמחשוף: תופעות לוואי:

על לפני שנים ספורות הטיפולים להצערת הצוואר התבססו בעיקר על פעולות כירורגיות וכללו מתיחת הצוואר בצורות שונות, בד"כ בשילוב עם מתיחת פנים  טכניקות הגורמות לתופעות לוואי רבות וקשות כמו בכל פעולה כירורגית.

במרפאתו של ד״ר ברגר תוכלי ליהנות מטיפול מהיר, מקצועי וכמעט נטול תופעות לוואי משמעותיות תופעות הלוואי השכיחות ביותר לאחר טיפולים אלו הנן נפיחות מינימלית באזורי ההזרקה שנעלמת בד"כ לאחר מספר שעות, שטפי דם קטנים ואי נוחות באזור הטיפול.

במרבית המקרים תופעות הלוואי אינן מגבילות את הפעילות היומיומית וניתן לשוב לפעילות מלאה מיד עם תומו.

כמובן שבמקרה של כאבים חזקים ובלתי נסבלים או כל סימפטום לא שאנו נכלל ברשימה זאת ישך לדווח לרופא ללא כל דיחוי.

משך טיפול: 10-30 דקות

תוצאות מידיות

מה חשוב לדעת לפני או אחרי הטיפול?

יש לדווח לרופא המטפל על כל בעיה רפואית או אלרגיה טרם תחילת הטיפול. יש להימנע מאיפור האזור טרם הטיפול וכ-12 שעות לאחריו. רצוי לצמצם חשיפה לשמש כחודש לאחר הטיפול על מנת להבטיח תוצאות מירביות.

לתיאום פגישת ייעוץ: