fbpx

טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס ביוטי דזיין אורי ברגר

טיפולי בוטוקס: טיפול בקמטי הבעה

טיפולי בוטוקס יכולים לעזור בקמטי הבעה כיוון שפנינו מכוסים בשרירים רבים מתחת לפני העור אשר מאפשרים את שלל ההבעות של הפנים האנושיות.

התנועות החוזרות ונשנות של השרירים מניעות את העור ומקפלות אותו אינספור פעמים במהלך חיינו, ותכונותיו האלסטיות של העור אחראיות על שמירת צורתו ומקנות לו עמידות בפני פעולת השרירים.

במרוצת השנים מאבד העור את תכונותיו האלסטיות אולם השרירים אינם מאבדים מכוחם וחוסר איזון זה הוא הגורם לשבירת מולקולות הקולגן ויצירת קמטי הבעה בעור הפנים.

עם חלוף השנים נזקים אלו מצטברים וקמטי ההבעה הופכים לסדקים הנראים לעין גם ללא מעורבות השרירים וכאן נכנסים טיפולי בוטוקס.

איך מטפלים בקמטי הבעה?

טיפולי בוטוקס אחד הנפוצים ביותר כיום הוא טיפול בקמטי הבעה הנו באמצעות בוטוליניום טוקסין (בוטוקס או דיספורט הנם המותגים המאושרים לשימוש בארץ) המחליש את פעילות השרירים מתחת לעור ועוזר להשיב את האיזון בין כח השרירים לתכונות האלסטיות של העור המכסה אותם.

הטיפול מתבצע ע"י הזרקת הבוטוליניום טוקסין ישירות לגוף השרירים הרלוונטיים באמצעות מחט דקה מאד (דקה משמעותית ממחטי אינסולין) על מנת להחלישם משמעותית ובכך למנוע מהם לגרום נזקים לעור הפנים.

במהלך הטיפול חשוב מאד להקפיד להזריק את המינונים הנכונים לשרירים השונים, להכיר היטב את האנטומיה של השרירים, כלי הדם, העצבים והאזורים המסוכנים להזרקה, על כן מומלץ לבצע טיפולים אלו רק אצל רופא מיומן הבקיא בטיפולים מסוג זה.

היכרות טובה של מבנה השרירים ופעולתם מאפשרת טשטוש של קמטי ההבעה תוך שימור המימיקה של הפנים על מנת להימנע ממראה ׳קפוא׳ ונטול הבעות אנו מאמינים כי טיפול טוב צריך להיות טבעי למראה ולאפשר למטופלת להביע את עצמה ללא חשש.

איך מתבצע הטיפול?

כל טיפול מתחיל בבדיקת פני המטופלת והערכה של מבנה ועובי השרירים הרלוונטיים, הערכת אופי ועומק קמטי ההבעה והבנת רצונות וצרכי המטופלת.

לאחר מכן מוזרק הבוטוליניום טוקסין בעזרת מחט דקיקה לאזורים שנבחרו לרוב התהליך הנו מהיר ונטול כאבים אולם ניתן להשתמש באלחוש או קירור מקומי במקרה הצורך על מנת להבטיח זאת.  

יש לציין כי החומר אינו משפיע באופן מיידי אלא רק לאחר מספר ימים (בדרך כלל 3-4 ימים, אם כי יתכן וידרשו שבועיים במקרים נדירים), ולכן לאחר הטיפול נקבעת פגישת ביקורת על מנת לוודא כי התקבלה התוצאה הרצויה ומתבצעים תיקונים במקרה הצורך ע״מ להבטיח תוצאה מושלמת.

למי מתאים הטיפול?

מכיוון שהזדקנות העור מתחילה כבר באמצע שנות העשרים לחיינו מומלך להתחיל את הטיפולים כבר עם הופעת הקמטוטים הראשונים על מנת לשמר את מראה הפנים ולהימנע מנזקים קבועים לעור הפנים.

הטיפול מתאים לכל סוגי העור, לכל הגילאים ולכל העונות, והתוצאות נראות לעין כבר אחרי הטיפול הראשון. למחרת הטיפול כבר תוכלו לחזור לשגרה ללא תופעות לוואי וללא זמן החלמה. תוצאות הטיפול הולכות ומשתפרות לאחר כמה חודשים כיוון שהעור ממשיך להתחדש בתהליך טבעי.

תופעות לוואי:

רובם המכריע של הטיפולים הנ״ל אינם גורמים לתופעות לוואי, אולם כמו בכל פרוצדורה רפואית יתכנו מספר תופעות זמניות שעלולות להופיע:

  • כאבי ראש – התלונה השכיחה ביותר (3%) לאחר טיפול בבוטוליניום טוקסין היא של כאבי ראש ביומיים הראשונים לאחר ההזרקה. תופעה זאת חולפת מעצמה לאחר יוםיומיים ונשלטת בקלות ע"י משככי כאבים דוגמת נורופן או אדויל.
  • תסמינים דמויי שפעת – חולשה כללית, כאבי שרירים וכו׳ יכולים גם הם להופיע למספר ימים לאחר ההזרקה וחולפים מעצמם לאחר יומיים שלושה.
  • שטפי דם – תופעת לוואי מתבקשת לאור השימוש במחטים מכיוון שבמרפאתנו אנו משתמשים במחטים דקות במיוחד בנוסף לטכניקות נוספות המבטיחות את צמצום תופעה זאת למינימום כמעט ואיננו נתקלים בה בין לקוחותינו.
  • צניחת גבות/עפעפיים תופעת לוואי שעלולה להתרחש עקב השימוש בבוטוליניום טוקסין באזור המצח, בדרך כלל עקב טכניקת הזרקה לקויה או אי ציות להוראות הרופא לאחר הטיפול. חולפת מעצמה לאחר מספר שבועות.

במרפאתנו אנו מקפידים על בדיקה גופנית יסודית טרם הטיפול על מנת להעריך היטב את אזורי הטיפול טרם ההזרקה על מנת להימנע ככל האפשר מתופעות כגון אלו יש להקפיד תמיד כי הרופא המזריק הנו מיומן בנושא ע"מ להימנע ממקרים כגון זה.

לחצו כאן על מת לעבור לדף הראשי של המרפאה

משך טיפול: 10-15 דקות

תוצאות: תוצאות הטיפול בבוטוליניום טוקסין מופיעות מספר ימים לאחר ההזרקה, בדרך כלל 3-4 ימים אולם לעתים גם כשבועיים לאחר מכן.

מה חשוב לדעת לפני או אחרי הטיפול:

הוראות לאחר הטיפול: לאחר הטיפול חשוב להקפיד על הכללים הבאים על מנת למנוע פיזור לא נכון של החומר לאחר ההזרקה חשוב מאד להקפיד על כללים אילו על מנת להימנע מתקלות לא נעימות כגון צניחת עפעפיים! כל ההגבלות תקפות לפרק זמן של 4 שעות.

  • אין לעסוק בפעילות גופנית.
  • אין להפעיל לחץ על אזורי ההזרקה
  • אין להיחשף לחום גבוה (סאונה, מקלחת רותחת)
  • אין לצרוך אלכוהול

לחצו כאן לפרטים נוספים על עיבוי שפתיים

לחצו כאן לפרטים אודות חומצה היאלורונית לאף

לתיאום פגישת ייעוץ: